Felvételizőknek

Szerezhető fokozat: BSc
Szerezhető szakképzettség: ápoló
Megszerzendő kredit száma: 240
Képzési forma: nappali és levelező

A felvételi eredményességének  javítása érdekében minden évben emelt szintű érettségi előkészítő tanfolyamot tartunk Egészségügyi alapismeretek tantárgyból, melynek részleteiről javasoljuk, hogy tájékozódjanak az ETK honlapján.

Kari infrastruktúra

A kar korszerűen felszerelt és berendezett szaktantermekkel biztosítja a gyakorlati képzés magas színvonalát. A gyakorló termek elsősorban a betegellátás és gondozás feladatának elsajátítását segítik. Korszerűen felszerelt mikrobiológiai és morfológiai laboratórium teszi lehetővé az elméletben tanultak gyakorlati elsajátítását.

A nyelvi képzés alatt a hallgatóknak angol és német nyelvből órarendbe épített, kis csoportban megtartott nyelvi órán való részvételt biztosítunk.

Az alapszakos hallgatóinknak segítjük a tudományos diákköri munkába való bekapcsolódását, egy választott témában. Ezzel a hallgató tudását tovább bővítheti, melyről a Tudományos Diákköri Konferencián számot adhat. Lehetőség van arra, hogy ez a pályamunka szakdolgozatként is elfogadott legyen. Az alapszakon elsősorban az egészség megőrzésére, a primer prevencióval kapcsolatos tudományos témákat preferáljuk.

kep8

kep9

Az Ápolás és betegellátás alapszakon fontos a hallgatók testi egészségének fejlesztése, ehhez testnevelés órák és kondicionáló terem áll rendelkezésre, ahol a hallgatók fittségi állapotukat erősíthetik.