Kelet-Magyarországi Szépkorúak Akadémiája (KMSZA)

A Kelet-Magyarországi Szépkorúak Akadémiája (KMSZA) 2015-ben indult a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kar Gerontológiai Tanszékének és a Debreceni Akadémiai Bizottság Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Albizottsága Gerontológiai Munkabizottságának a kezdeményezésére, Nyíregyháza város Önkormányzatának közreműködésével prof. Dr. Semsei Imre szakértő vezetésével.
Az akadémia tovább vitte azokat a hagyományokat, melyek során az idősek számára előadás-sorozatokat tartottak különböző témakörökben. Ez a fajta információ-terjesztés már régi keletű, azonban időről-időre megszakadtak, majd újra elindultak az ilyen jellegű akadémiák. Az elöregedő magyar társadalom gondjainak megoldásához többek között az információterjesztés is hozzájárulhat, s ez inspirálta ezeknek a hagyományoknak a felélesztését.

Dr. habil Móré Marianna
dékán
Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kar
tanszékvezető, DE ETK Gerontológiai Tanszék

Jelenleg két városban várja az Idősakadémia plenáris előadásokkal az érdeklődő 50+-os hallgatókat: Nyíregyházán és Szolnokon.

Idősakadémiánkat elérheti a közösségi médiában is:
Idősakadémia - DE ETK (facebook oldalon), link: Idősakadémia - De ETK

Az Idősakadémiával kapcsolatos kérdéseikkel kereshetik:
Dr. Bene Ágnest
Debreceni Egyetem Egészségügyi Kar, Gerontológia Tanszék