Hírek

A Debreceni Egyetem Egészségtudományi Karán négy tehetséges hallgató kapta meg az egyik legrangosabb felsőoktatási elismerést, a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat. A díjazottak közül ketten vették át személyesen oklevelüket a kar dékánjától.

A legújabb életmód- és egészségkutatások eredményeit és a keleti határmenti térség fejlesztési lehetőségeit mutatták be, valamint az oktatási helyzet aktuális kérdéseiről tanácskoztak a szakemberek a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kar, a Magyar Tudományos Akadémia DAB Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Szakbizottsága és a Szatmár Bereg Megyei Önkormányzat közös konferenciáján, Nyíregyházán.

A speciális oktatástechnológia eddigi tapasztalatait és kihívásait mutatták be a terület szakembereinek a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Karán szervezett szakmai konferencián. A résztvevők megismerhették a DE ETK új Skill-laborját is, ahol a hallgatók élethű bábukon, modern eszközök felhasználásával készülhetnek.

Hogyan használható a digitalizáció az egészségtudományi tananyagfejlesztésekben és az oktatásban - többek között erről volt szó azon a nemzetközi tanácskozáson, melyen a Debreceni Egyetem mellett három külföldi felsőoktatási intézmény szakemberei vettek részt.

Felvételi változások, rendhagyó tanévnyitó, Kutatók Éjszakája, rangos hazai és nemzetközi konferenciák – ismét a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított a Díszudvar magazin.

Többek között a hatvan év felettiek elmagányosodásáról, a gerontológia tudományos kihívásairól tanácskoztak a szakemberek a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Karán. A résztvevők hat magyar és öt angol nyelvű szekció előadásain ismerték meg a legfrissebb tudományos eredményeket.

A Debreceni Egyetem Egészségtudományi Karának hallgatói nyerték az első alkalommal megrendezett szülésznő szakmai versenyt. A szülésznőképzésben részt vevő hallgatók megmérettetésére az ország négy képzőhelyéről érkeztek leendő szakemberek, akik elméleti és gyakorlati feladatokon keresztül mutatták be tudásukat a nyíregyházi karon.

A fizioterápia, a pályaellátás és a gyógytorna területén nagy hatékonysággal alkalmazható berendezésekkel gazdagodott a Debreceni Egyetem Sportdiagnosztikai, Életmód és Terápiás Központjának (SET) eszközparkja. A 11 milliós forintos beruházással a rehabilitációs és a diagnosztikai lehetőségek is bővülnek.

Dolgozói körlevélben tájékoztatta a Debreceni Egyetem oktatóit, kutatóit és dolgozóit az intézmény kancellárja az energiafogyasztás mérséklését célzó beavatkozási lehetőségekről. Az intézkedések október 1-jétől a tanulmányi időszak végig december 9-ig hatályosak, és nem korlátozzák az oktatási, illetve vizsgáztatási tevékenységet.

Ünnepi és rendhagyó tanévnyitó, rangos hazai és nemzetközi konferenciák, új szervezetek, kurzusok, nagylelkű adomány - a Debreceni Egyetem legfontosabb eseményeit, rendezvényeit mutatja be a Debrecen Televízió havi műsora.