Hírek

A jövőben is Mátyus László, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karának dékánja vezeti a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) Orvosképzési Kollégiumát. A testület tagjai újabb három évre szavaztak bizalmat a professzornak.

A Debreceni Egyetem a multidiszciplináris szemléletét állítaná a vízmegtartás szolgálatába – hangzott el szerdán az I. Debreceni Környezetvédelmi és Vízgazdálkodási Fórumon. Az egyetem konferenciáján a vízhiány következményeiről, a vízmegtartás kihívásairól és a jó gyakorlatokról tárgyaltak vízgazdálkodási, természetvédelmi, mezőgazdasági és ipari szereplők részvételével. Az Élő Környezetért Felelős Minisztérium államtitkára bemutatta a kormány új környezetvédelmi stratégiáját.

""

A nemzetközi mobilitási program inspiráló szakmai és kulturális környezetben kínált lehetőséget az interkulturális kommunikáció és együttműködés elmélyítésére az Európai Unión belül.

Tizenhárom egészségtudományi és öt társadalomtudományi témájú dolgozat olvasható abban a nemrég online megjelent kötetben, melyben az Egészségtudományi Kar hallgatói által a Tudományos Diákköri Konferencia legutóbbi kiírására elkészített kutatások kaptak helyet. A kötetbemutatón több egyetemista személyesen is bemutatta tudományos munkájának eredményeit.

""

Molnáré Grestyák Anita Katalin kolléganőnk sikeresen megvédte doktori disszertációját.

Kétnapos tanácskozással zárult a 2026-os Neuroinnovation Summit és NeurotechEU Közgyűlés (General Assembly) Svédország fővárosában. A Karolinska Institutet szervezésében tartott rendezvényen a Debreceni Egyetemet öttagú delegáció képviselte. A találkozó legfontosabb üzenete a Debreceni Egyetem számára az alapító partnerek és a rektorok egyöntetű kiállása volt az intézmény stratégiai szerepe és jövőbeli teljes körű reintegrációja mellett.

Többek között a várandósságra való felkészülés és a várandósgondozás fő aspektusairól tanácskoztak a tématerület szakemberei az idei Várandósság és egészséges életkezdet Dr. Adorján Gusztáv Tamás Emlékkonferencián. A résztvevők a szülést követő időszakra, valamint a várandósság idejére és a korai életszakaszra vonatkozó aktuális tapasztalatokat vitatták meg a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Karán. Idén először szakmai nappal és hallgatói versennyel is kiegészült a hagyományos program, a rendezvényen a szakemberek mellett hallgatók és középiskolás diákok is jelen voltak.

A természetben megbújó és cselekvésre kész kórokozók emberi szervezetre gyakorolt hatásairól, veszélyeiről, a védekezés és a megelőzés módszereiről, valamint az ezzel kapcsolatos szakmai kihívásokról egyeztettek a szakemberek a DOCIDOH nemzetközi konferencián. A Debreceni Egyetem által szervezett nemzetközi tanácskozáson az intézmény több kara és intézete is megosztotta a tématerülettel kapcsolatos innovatív elképzeléseit.

A tudatos egészségmegőrzés, a rendszeres testmozgás, a sportolás népszerűsítése érdekében első alkalommal rendezték meg a Sport- és Egészségnapot a Debreceni Egyetem Szolnok Campuson. A közösségi sportolás mellett tudományos és szakmai előadások foglalkoztak az egészséges életvezetés és tervezés stratégiájával.

""

A Műszaki Kar meghívására Karunk is részt vett az egészségnapon, amelyen több tanszékünk kollégái és hallgatói mutatták be az egészségmegőrzéshez és prevencióhoz kapcsolódó tevékenységeiket.