Hírek

Új doktorokat avatott a Debreceni Egyetem. A március 20-i eseményen 128-an vehették át a PhD-fokozat megszerzését igazoló oklevelet. Az ünnepségen habilitált doktori címeket, a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány és az intézmény publikációs díjait, valamint a Gróf Tisza István Emlékplakett kitüntetést is átadták.

A Debreceni Egyetemen rendezték meg a középiskolásoknak szóló nemzetközi idegtudományi verseny, az International Brain Bee magyarországi döntőjét. Az angol nyelvű megmérettetésre az ország különböző részeiből 11 középiskolás érkezett, akik az előző, írásbeli fordulóban a legjobban teljesítettek. Ők most egyebek mellett anatómiai, szövettani és az ezekkel összefüggő klinikai gyakorlati kérdésekre válaszoltak.

""

Magabiztos tudás, biztos jövő – vizsgára hangolódnak a leendő ápolók.

""

2026. március 13-án az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 178. évfordulója alkalmából megtartott ünnepi megemlékezésen került sor az egyetemi kitüntetések átadására.

A vesét érintő betegségek megelőzésére és a kockázati tényezőkre hívták fel a figyelmet a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kar, a Braun Avitum Hungary nyíregyházi dialízisközpontja, valamint a Vesebetegek Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Egyesületének szakemberei a vese világnapja alkalmából. Az Egészségtudományi Karon rendezett tanácskozáson egyebek mellett szó esett a veseelégtelenséghez vezető betegségekről, a megelőzés lehetőségeiről, valamint a kezelések aktuális kérdéseiről.

""

2026. március 7-én, szombaton első alkalommal rendezték meg az Egészség-MENTŐ Napot a Continental Aréna falai között.

""

 Törő Viktória Katalin

""

Paulikné Varga Barbara

Barabás Ágnes fotó

Barabás Ágota