Mentőtiszt szakirány

Mentőtiszt szakirány felelőse: Prof. Dr. med. habil Szabó Zoltán egyetemi tanár
Mentőtiszt szakirány felelős-helyettese: Szelesné Dr. Árokszállási Andrea főiskolai docens
Elérhetősége: 42/404-411 / 78171 mellék

A mentőtiszt képzés a Kar egyik meghatározó felsőfokú végzettséget adó alapképzése. Főállású és magasan képzett, interdiszciplináris, oxiológiai ismeretekkel rendelkező oktatói biztosítják a képzés szakmai oktatását, melynek során a hallgatók megismerik és elsajátítják a sürgősségi betegellátás körülményei között szükségessé váló egyes orvosi beavatkozások szakszerű és biztonságos elvégzését, valamint az alkalmazott mentési technikák, berendezések és eszközök készség szintjén történő használatát.

A mentőtiszt képzés során biztosítottak a tantermi gyakorlati oktatáshoz szükséges legmodernebb szemléltető és gyakorlóeszközök (Traumacode, Mega-code számítógépes fantomok, stb.). A szak gyakorlótermében egy valósághű mentőautó makett került berendezésre, amelyben valós körülmények között sajátíthatják el a hallgatók a sürgősségi betegvizsgálatot, a különféle beavatkozásokat, a betegellátást, az újraélesztést.  Oktatókórházban biztosított a betegágy melletti gyakorlatok teljesítése, ahol nagy tapasztalatú orvosok, ápolók segítik az ápolási folyamattól kezdve a fizikális-, és műszeres betegvizsgálaton át a diagnosztikán keresztül a gyógyszeres és eszközös terápiás beavatkozásokig, valamint az invazív beavatkozások gyakorlását. A hallgatók az Országos Mentőszolgálat eset- és rohamkocsijain teljesítik kivonuló mentőgyakorlataikat tapasztalt mentőorvosok és mentőtisztek mellett.

Hírek, események

Dokumentumok