Hírek, események

2022. szeptember 30-án országos szinten megrendezett Kutatók Éjszakája rendezvényen a DE ETK Mentőtiszt szakirány – mint minden évben – oktatói és hallgatói is részt vettek.

VIDEÓ

2022. szeptember 10-én rendezték meg a Bujtosi Városligetben a 4. Csillagfutást, melyen a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kar vezetői, oktatói és mentőtiszt hallgatói is részt vett. Hallgatóink vérnyomás-, vércukorméréssel és elsősegélynyújtási ismeretekkel segítették a rendezvényt. Köszönjük mindenkinek a részvételt!

2022. szeptember 9-11.-én 50. alkalommal került megrendezésre a Magyar Vöröskereszt és a Magyar Ifjúsági Vöröskereszt szervezésében az Országos Elsősegélynyújtó Verseny
A DE ETK Mentőtiszt Szakirány ’Stabilodal’ csapata felnőtt kategóriában 4. helyezést érte el. A csapat résztvevői: Besenyei Csenge, Fekete Zoltán Imre, Dúl Márk, Szabó Flóra, Vajkai András Bendegúz. Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő oktatóiknak az elért eredményhez!

2021. október 6-án neves előadók meghívásával került megrendezésre a Mentőtiszt Szakest

Képgaléria:

2021. szeptember 24-én a Kutatók éjszakája országos programhoz csatlakozott a Kar Mentőtiszt Szakiránya is. "A mentőtiszt hallgatók az életért!" programcsomag fókuszában az elsősegély és a mentőtiszt szakma álltak (előadás és gyakorlatok, benne: eset rohamkocsi; laikus újraélesztés; AED készülék; vérzés típusok szakszerű ellátása).

Képgaléria:

2021. szeptember 18-án megrendezett Csillagfutáson a Kar vezetői, oktatói és mentőtiszt hallgatói vettek részt.
A Mentőtiszt Szakirány oktatói és hallgatói vércukorméréssel, vérnyomásméréssel és elsősegélynyújtással segítették a rendezvényt.

Köszönjük mindenkinek a részvételt. Szuper nap volt!

2019. június 11-12-én  15 hallgatónk sikeres záróvizsgát tett. Gratulálunk nekik!

2019. április 16-án rendezték meg az erdei tornapályán a Járási Ifjúsági Katasztrófavédelmi verseny megyei döntőjét. A verseny egyik állomása volt az elsősegélynyújtó gyakorlat, ahol a versenyzőknek komplex feladatokat kellett végrehajtaniuk.

Az állomást Karunk részéről Szelesné Dr. Árokszállási Andrea főiskolai docens, Nagy Ábel, Fitos Adrián, Nagy Ábel és Szanyi Km. Ádám mentőtiszt hallgatók képviselték.

Minden félévben tanszékünk képviseletében hallgatóink részt vesznek az általános és középiskolák által szervezett egészségnapokon, ahol sebellátást és alapszintű újraélesztést mutatnak be.

2019. április 12-én megrendezésre kerülő Szakmák Éjszakája országos program keretében Karunkról Edvi Mária és Vincze Márk mentőtiszt hallgatók képviseltették magukat az Egri SZC Kossuth Zsuzsanna Szakgimnáziuma, Szakközép-iskolája, Kollégiuma és Könyvtára intézményében. Köszönjük a sikeres estét.

2019. április 8-án az Európai Bizottság Erasmus+ Program által finanszírozott Erasmus+ KA202 Stratégiai Partnerség a Szakmai Képzésért és Oktatásért pályázat keretében 2 oktató és 7 hallgató

érkezett Törökország-ból Karunkra az alternatív légúti módszerek Török-országban történő felhasználásának tudatosítása és kiterjesztése céljából.

A Kari nyílt napokon mindig felkészülten várjuk az érdeklődőket, ahol érdekes bemutatókkal szemléltetjük a szakmát.

2018. november 6-án – a mentőtiszt hallgatók szervezésében – a hagyományokhoz híven megrendezésre került a Mentőtiszt Szakest. Az előadók között szerepelt Puskás Richárd főhadnagy, Dr. Hetzmann László oxyologus szakorvos éstraumatológus, Dr. Erőss Attila aneszteziológus és intenzív szakorvos, Bagyó Sándor a Vízimentők Magyar-országi Szakszolgála-tának elnöke, Dr. Pápai György Országos Mentőszolgálat orvosigazgatója, DE-EK főiskolai tanársegédje és Busi László rendőrezredes. A színvonalas előadássorozatot egy fergeteges buli zárta.

A Magyar Vöröskereszt Országos Vezetőségének döntése, hogy a 2018. szeptember 8-án Miskolcon megrendezett 47. Országos Elsősegélynyújtó Verseny végeredményei alapján a Kar II. évfolyamos Mentőtiszt hallgatói arany minősítettként módosultak. A csapat tagjai: Dóka Alexandra, Szabó Teodóra, Udvari Edit, Csontos Dávid, Hegyes Gergő. Még egyszer gratulálunk a csapatnak ehhez a kiváló eredményhez.

2018. szeptember 21-én a Zánkán megrendezett Országos Mentési Versenyen Karunkat két csapat képviselte a Mentőtiszt szakirányról. A Vészhelyzet csapat tagjai: Dibáczi Eszter, Oláh Imre Dániel, Szilágyi Dóra. A Paramedic csapat tagjai: Kádár László, Kovács Zoltán, Rusznák Máté. A csapatot Tóth György és Zelei Attila oktatók készítették fel és kísérték el. Az eredményekhez gratulálunk.

2018. szeptember 28.-án mi is részt vettünk a minden évben hagyományos megrendezett Kutatók Éjszakája országos programon. Az eseményt a mentőtiszt szakirány oktatói és hallgatói a szaktanteremben tartották „A mentőtiszt hallgatók az életért!” címmel.  A program elsődleges célja, hogy felhívja a figyelmet az elsősegély ismeretének fontosságára, ezzel együtt bepillantást adjunk a mentőtiszt szakma rejtelmeibe is. Az érdeklődőknek megtanítjuk a laikus újraélesztés szabályait, melyet Ambu babáinkon saját maguk is gyakorolhatnak.

2018. szeptember 7-9. között rendezték meg Miskolcon a Magyar Vöröskereszt által szervezett 47. Országos Elsősegélynyújtó Versenyt, ahol Karunk II. évfolyamos mentőtiszt hallgatói a III. helyezést érték el. A csapat tagjai: Dóka Alexandra, Szabó Teodóra, Udvari Edit, Csontos Dávid, Hegyes Gergő. Gratulálunk nekik!

2015. május 21-én a Kar 25. jubileumi rendezvényén nagyszabású, látványos mentési bemutatót szerveztek a Sürgősségi és Oxiológiai Tanszék oktatói és  hallgatói.

Életképek a korábbi évekből