Felvételizőknek

A képzés célja

Olyan szakemberek képzése, akik szülészet-nőgyógyászati fekvőbeteg és járóbeteg ellátó helyeken, kórházakban, szakrendelőkben, szakambulanciákon, tanácsadókban magas szintű szakmai képzettséggel és ismeretekkel rendelkeznek, a gyakorlati munkában is nagy tapasztalatokkal bírnak, feladataikat önállóan is képesek végezni. 

Kiknek ajánljuk a képzést

A BSc képzésben szerzett szülésznői diploma lesz hazánkban 2010-től a legmagasabb szintű végzettség azok számára, akik a szülésznői hivatást választják. A nappali képzést azoknak ajánljuk, akik elhivatottságot éreznek a szülésznői hivatásra, a gyermekszülés folyamatának speciális gondozására. A képzés felkészíti a hallgatókat arra, hogy képesek legyenek önállóan gondozni/ellátni a nőbetegeket, a várandós anyákat, a szülő- és a gyermekágyas anyákat, valamint az újszülöttet. A levelező képzést azoknak ajánljuk, akik már főiskolai diplomával és/vagy szülésznői végzettséggel rendelkeznek és elkötelezettséget éreznek arra, hogy elméleti tudásukat és szakmai képességüket továbbfejlesszék, tudásukat elmélyítsék. 

A KÉPZÉSRŐL  
A képzés ideje: 8 félév
Szerezhető fokozat: BSc
Szerezhető szakképzettség:  szülésznő
Megszerzendő kredit száma: 240
Képzési forma: nappali és levelező

Szakmai gyakorlat

A gyakorlati képzés magában foglalja a gyakorlati órákat és a területi gyakorlatokat. A tantermi gyakorlatok a kar korszerűen felszerelt szaktantermekkel biztosítja a képzés magas színvonalát. A területi szakmai gyakorlat a gyakorlati készségek elsajátítása és elmélyítése érdekében az intézményen kívüli szakmai területen az intézmény által irányított, ellenőrzött, oktató vezetésével tanóra keretében végzett szakmai tevékenység.

Kari infrastruktúra

A kar korszerűen felszerelt és berendezett szaktantermekkel biztosítja a gyakorlati képzés magas színvonalát. A gyakorló termek elsősorban a betegellátás és gondozás feladatának elsajátítását segítik. Korszerűen felszerelt skill labor teszi lehetővé az elméletben tanultak gyakorlati elsajátítását. 

A nyelvi képzés alatt a hallgatóknak angol és német nyelvből órarendbe épített, kis csoportban megtartott nyelvi órán való részvételt biztosítunk. 

Az alapszakon hallgatóinknak segítjük a tudományos diákköri munkába való bekapcsolódását, egy választott témában. Ezzel a hallgató tudását tovább bővítheti, melyről a Tudományos Diákköri Konferencián számot adhat. Lehetőség van arra, hogy ez a munka egyúttal a szakdolgozati téma, vagy a szakdolgozati védés is lehet. Az alapszakon elsősorban a szülésznői szakmával, munkavégzéssel, speciális szülészeti-nőgyógyászati feladatok ellátásával az egészségmegőrzéssel, a primer prevencióval kapcsolatos tudományos témákat preferáljuk.

Az Ápolás és betegellátás alapszakon fontos a hallgatók testi egészségének fejlesztése, ehhez testnevelés órák és kondicionáló terem áll rendelkezésre, ahol a hallgatók fittségi állapotukat erősíthetik.

Továbblépési lehetőségek

A BSc végzettséggel rendelkező szülésznők kórházakban, klinikákon, szakrendelőkben, szakambulanciákon, speciális szülészeti intézményekben dolgoznak, részt vesznek a várandós gondozás folyamatában. További karrier lehetőség szakirányú továbbképzések keretében specializációs képzések elvégzése, az MSc képzésbe való bekapcsolódás, valamint a külföldi munkavállalási lehetőség.

Jelentkezés

A jelentkezés feltételeiről és módjáról a minden évben megjelenő Felvételi Tájékoztató, valamint az Országos Felsőoktatási Információs Központ honlapja (www.felvi.hu) ad tájékoztatást.

Jelentkezési cím: Debreceni Egyetem Egészségtudományi  Kar, 4400 Nyíregyháza, Sóstói u. 2-4.  Telefon: (42) 404-411 

Legutóbbi frissítés: 2023. 12. 19. 13:42