Generációmenedzsment, generációk együttműködése
Dr. Móré Marianna (tudományos tanácsadó, dékán Debreceni Egyetem Egészségügyi Kar)
Összefoglaló:
A nyugdíjkorhatár emelkedésével egyre nagyobb számban vannak jelen idősebb az generáció tagjai a munkahelyen. Jelenlétük azt eredményezi, hogy együtt kell dolgoznia a huszas évei elején járó fiatalnak a hatvan év feletti generáció tagjaival, az unokának a nagyszülővel.
Ez a változás új kihívás minden érintett számára, ezért az előadásban azokat a megoldási módokat mutatjuk be, amelyek a sikeres együttműködés alapját teremtik meg a különböző generációk tagjai között.
2021. október 14.
A terített asztal örömei cukorbetegeknek, mozgásformák cukorbetegekre szabva
Dr. Dobos Józsefné; Dr. László Erika Margit (elnök, Magyar Gyógyszerészkamara Jász-Nagykun Megyei Szervezete)
2021. október 28.
Az idősgondozás aktuális kérdései
Dr. Patyán László (főiskolai docens, Debreceni Egyetem, Egészségügyi Kar, Szociális és Társadalomtudományi Intézet, Gerontológia Tanszék)
tel.: 70-366-5744
Összefoglaló:
- Az előadás az idősek gondozását segítő rendszerek és szolgáltatások általános bemutatásán túl az alábbi kérdésekre keresi a választ:
- Mit biztosítanak a gondozási szolgáltatások?
- Hogyan lehet ezekhez hozzájutni?
- Miért nem akarják az emberek igénybe venni a gondozási szolgáltatásokat?
- Hogyan lehet valaki tudatos szolgáltatás használó?
- Hogyan változhat a gondozás a COVID 19 következtében?
2021. november 11.
13, 8 milliárd év- Szépkorú Univerzum?
(a világegyetem története)
Ujlaki Csaba (ismeretterjesztő csillagász)
2021. november 25.
Evolúciós és társas hatások szerepe a nagyszülői gondoskodás alakulásában
Dr. Csinády Adriána, (egyetemi adjunktus, DE BTK, Pszichológiai Intézet Személyiség- és Klinikai Pszichológiai nem önálló Tanszék)
Tel.: (30) 883-8286
Összefoglaló:
A nagyszülők meghatározó szerepet töltenek unokáik és a család életében, mégis kevés kutatás irányul e kapcsolatok vizsgálatára. Evolúciós pszichológiai szemszögből a nagyszülőség kialakulása óriási és az állatvilágban egyedülálló jelentőséggel bírt az emberi faj fejlődésének alakulására. Az előadás célja, hogy bemutassa, az embernél hogyan alakult a nagyszülői szerepvállalás az evolúció során és a kutatások milyen pozitív hozadékait találták e különleges, humán rokoni kapcsolatnak.
2021. december 9.
Drónok a hétköznapokban - korunk játéka vagy nélkülözhetetlen munkaeszköz?-hívtam-időpontotvár
Dr. Szabó Gergely (egyetemi docens, Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Természetföldrajzi és Geoinformatikai Tanszék)
Tel.: 20-315-9014
Összefoglaló:
A kisméretű repülő szerkezetek hihetetlen gyorsasággal lepik el egünket. De mit érdemes tudni ezekről az eszközökről? Vajon csak játéknak tekinthetők, vagy van hasznuk is a mindennapokban?
Az előadás során bemutatjuk, a manapság előforduló, jellegzetes típusokat, az ezekkel történő adatgyűjtést, majd azt, hogy a feldolgozás során hogyan lesz digitális domborzatmodell és nagy felbontású fotótérkép a képekből, és ezeket a mindennapjaink során mennyi különböző területen tudjuk felhasználni.
Oklevelek Átadása