Mi a szakirányú továbbképzési szak?
A szakirányú továbbképzési szakok felsõoktatási intézmények által indítható önálló regisztrációs számmal rendelkezõ államilag elismert képzések, amelyek egy alapdiplomára épülnek. A szakképzettség szintje azonban nem haladhatja meg az alapdiploma szintjét.
A szociálgerontológus képzés fõiskolai szintû, illetve azzal egyenértékû bachelor (BsC; BA) végzettséggel rendelkezõ szakembereket képez és ad számukra használható szakmai ismereteket az idõsgondozás területén.
Kell – e fizetni a képzésért?
Igen. A képzés csak költségtérítéses formában indítható hazánkban. A költségtérítés mértéke egy félévben 70.000 Ft.
Milyen hosszú a képzés?
A képzés két féléves, kreditrendszerû oktatási formában zajlik. A képzés végén a hallgatók szakdolgozatot írnak és záróvizsgát tesznek.
Milyen alapdiplomával lehet jelentkezni?
- Akik általános szociális munkás, szociális szervezõ és szociálpedagógus fõiskolai szintû szakokon szereztek szakképzettséget
- Szociális munka és szociálpedagógia alapképzési szakon szertett szakképzettséggel rendelkezõk
- Akik orvos – és egészségtudományi képzési területen: diplomás ápoló, védõnõ, gyógytornász fõiskolai szintû szakokon szereztek szakképzettséget
- Ápolás és betegellátás alapképzési szak ápoló és gyógytornász szakirányán, egészségügyi gondozás és prevenció alapképzési szak védõnõ szakirányán szerzett szakképzettséggel rendelkezõk
- Pedagógus képzési területen alapképzésben (korábban fõiskolai szintû képzésben) végzettek
- Hitéleti képzési területen alapképzésben (korábban fõiskolai szintû képzésben) végzettek szintén jelentkezhetnek.
Kell – e szakmai gyakorlat, tapasztalat?
A felvétel feltétele egy év idõsekkel kapcsolatos szociális, vagy egészségügyi ellátásában szerzett igazolt szakmai gyakorlat. Szakmai gyakorlatnak tekinthetõ az is, ha valaki saját idõskorú hozzátartozóját gondozta/gondozza.
Kozultációs rend?
A képzés részidõs (levelezõ) formában indul. Egy félévben ez négy konzultációs héten való megjelenést jelent a hallgatónak, mely magában foglalja a szervezett szakmai gyakorlatot is.
Milyen kurzusok lesznek?
A kurzusok gyakorlatias szemléletben kerülnek oktatásra a képzés eredeti céljával összhangban. Kurzusok listájának megtekintéséhez: link - katt
Kapok – e diákigazolványt?
Igen. A levelezõ képzésben résztvevõ hallgatóknak járó igazolványt kap a szociálgerontológus hallgató.
Kell - e nyelvvizsga a megszerezhető oklevélhez?
Nem kell.
Hogyan tudom az előírt egy éves idősekkel kapcsolatos szakmai tapasztalatot igazolni?
Munkáltatói igazolással (egészségügy, felnőttoktatás, civil szféra, szociális szolgáltatások, stb.), vagy nyilatkozattal, melyben arról nyilatkozik, hogy saját csakládtagja, vagy más időskorú segítésében, gondozásában szerzett tapasztalatot.