Idősoktatás

Forrás: DE ETK

A Kelet-Magyarországi Szépkorúak Akadémiája, az Idősakadémia nyolc évvel ezelőtt indult útjára Nyíregyházán, majd azt követő évben Szolnokon, amit a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kara a helyi önkormányzatokkal, Nyíregyházán a Váci Mihály Kulturális Központtal és Szolnokon az Aba-Novák Agóra Kulturális Központtal közösen szervez.

A társadalomban egyre több idős ember él, akik úgy, mint a fiatalok, szeretnének tanulni, szeretnének a társadalom megbecsült és aktív tagjai maradni. A szépkorúak akadémiája az ismeretterjesztő előadássorozataival ebben kíván segítséget nyújtani idén is.

Az előadásokat Nyíregyházán a Váci Mihály Kulturális Központban és Szolnokon az Aba-Novák Agóra Kulturális Központban hallgathatják meg az érdeklődők. A belépés díjtalan.

A szemeszterek részletes programját az alábbi oldalakra kattintva érheti el:

További információkért kattintson az Idősakadémia Facebook oldalára.