XXXII. Országos Szülésznő-Védőnő-Gyermekápoló Konferencia

2022.05.06.-án a XXXII. Országos Szülésznő-Védőnő-Gyermekápoló Konferencián vettek részt az Ápolási és Szülésznői Tanszék dolgozói és 7 hallgatója. Meghívott előadóként előadást tartott a délelőtti szekcióban: Gebriné Dr. Éles Krisztina, a szülésznők testi és lelki egészségi állapotáról a Covid 19 járvány idején. A délutáni szekcióban Dr. Rákóczi Ildikó tartott előadást a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának szülésznő képzéséről, és Molnárné Grestyák Anita mutatta be a szülésznő képzés elméleti és gyakorlati oktatásának aktualitásait előadásában. A Védőnői Módszertani és Prevenciós Tanszékről pedig Jávorné Dr. Erdei Renáta tartott előadást a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán folyó védőnő képzésről, oktatásról, kutatásról, gyakorlatról.