Lezárult a 2021. évi tavaszi jelentkezési időszak

Véget ért 2021. évi, tavaszi jelentkezési időszak a felsőoktatásban. A Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán (Nyíregyháza) az egészségügyi szervező szak beiskolázási stratégiája eredményes volt, sikerült meg-duplázni az érdeklődők számát, ami óriási eredmény. Reméljük és tudjuk, hogy minden diákot, aki a szakot választotta, augusztusban köszönthetjük a karon. Partnereinkkel való megbeszélések és a tényleges jelentkezések azt mutatják, szükség van az egészségügyet működtető "háttér" szakemberekre. A diákok érdeklődnek az informatikai tudást adó ügyviteli specializáció és az egészségturisztikai szervező specializáció iránt. A jelentkezők az egészségbiztosítás tudáskört szintén favorizálják, ez a korábbi nyíltnapon is bizonyítást nyert. Az érdeklődők helyesen látják, hogy ezekben a munkakörökben jól megalapozott egzisztenciális lehetőség rejlik, folyamatos innovatív szakmai fejlődés várható a területen.