Sürgősségi és Oxiológiai Tanszék

A Sürgősségi és Oxiológiai Tanszék elődje Oxyologiai Tanszék néven 2000–ben jött létre Dr. Szép Imre főiskolai docens vezetésével. A tanszék munkatársai interdiszciplináris, oxiológiai ismeretekkel rendelkező szakemberek, akik az egészségtudomány különböző területeit képviselik. Megjelenítik a sürgősségi- és klinikai betegellátás szegmenseit.

Tanszékvezető:

Tagjai:

További óraadó oktatóink és külső munkatársaink:

• Dr. Korcsmáros Ferenc regionális orvosigazgató (Országos Mentőszolgálat, Debrecen)
  • Dr. Somodi Sándor egyetemi docens (DE Klinikai Központ, Sürgősségi Klinika)
  • Dr. Lőrincz István egyetemi tanár
  • Dr. Juhász Imre (DE Klinikai Központ, Sürgősségi Klinika)
  • Dr. Kertész Attila Béla adjunktus (DE Klinikai Központ, Kardiológiai és Szívsebészeti Klinika)
  • Prof. Dr. Berényi Ervin egyetemi tanár (DE Klinikai Központ, Orvosi Képalkotó Klinika)
  • Dr. Ujvárosy Dóra szakorvos (DE Klinikai Központ, Sürgősségi Klinika)
  • Dr. Csiki Zoltán egyetemi docens (DE Klinikai Központ, Belgyógyászati Klinika)
  • Dr. Dinya Tamás Ákosné Prof. Dr. Papp Mária orvosszakmai alelnök, egyetemi tanár (DE Klinikai Központ, Gasztroenterológiai Klinika)
  • Prof. Dr. Balla József egyetemi tanár (DE Klinikai Központ, Belgyógyászati Klinika)
  • Prof. Dr. Harangi Mariann egyetemi tanár (DE Klinikai Központ, Belgyógyászati Klinika)
  • Prof. Dr. Szücs Gabriella egyetemi tanár (DE Klinikai Központ, Reumatológiai Klinika)
  • Dr. Árokszállási Anita adjunktus (DE Klinikai Központ, Onkológiai Klinika)
  • Dr. Mokánszki István (SZSZBMK Jósa András Oktatókórház, Sürgősségi Betegellátó Centrum, Nyíregyháza)
  • Dr. Tóth Gábor (SZSZBMK Jósa András Oktatókórház, Sürgősségi Betegellátó Centrum, Nyíregyháza)
  • Dr. Pék Ádám (SZSZBMK Jósa András Oktatókórház, Sürgősségi Betegellátó Centrum, Nyíregyháza)
  • Dr. Lipták Attila (SZSZBMK Jósa András Oktatókórház, Kardiológia, Nyíregyháza)
  • Dr. Gombási Krisztina (SZSZBMK Jósa András Oktatókórház, Kardiológia, Nyíregyháza)
  • Dr. Csiszár Orsolya (SZSZBMK Jósa András Oktatókórház, Belgyógyászat, Nyíregyháza)
  • Dr. Báló András (SZSZBMK Jósa András Oktatókórház, Belgyógyászat, Nyíregyháza)
  • Dr. Dicső Ferenc (SZSZBMK Jósa András Oktatókórház, Gyermekosztály, Nyíregyháza)
  • Dr. Varannainé Dr. Soós Andrea (SZSZBMK Jósa András Oktatókórház, Gyermekosztály, Nyíregyháza)
  • Dr. Magyar István (SZSZBMK Jósa András Oktatókórház, Gyermekosztály, Nyíregyháza)
  • Dr. Szondy Györgyi (SZSZBMK Jósa András Oktatókórház, Bőrgyógyászat, Nyíregyháza)
  • Dr. Kavalecz Fatime (SZSZBMK Jósa András Oktatókórház, Szemészet, Nyíregyháza)
  • Dr. Szabó Péter (SZSZBMK Jósa András Oktatókórház, Pulmonológia, Nyíregyháza)
  • Dr. Bakk Judit (SZSZBMK Jósa András Oktatókórház, Fül-orr-gégészet, Nyíregyháza)
  • Dr. Szántó Jenő (SZSZBMK Jósa András Oktatókórház, Fül-orr-gégészet, Nyíregyháza)
  • Dr. Domján Ferenc (SZSZBMK Jósa András Oktatókórház, Urológia, Nyíregyháza)
  • Dr. Tóth Judit (SZSZBMK Jósa András Oktatókórház, Reumatológia, Nyíregyháza)
  • Dr. László István (Debreceni Egyetem Aneszteziológia és Intenzív Terápiás Tanszék, Debrecen)
  • Dr. Varannai Lajos (SZSZBMK Jósa András Oktatókórház, Neurológia, Nyíregyháza)
  • Dr. Vas Viktória (SZSZBMK Jósa András Oktatókórház, Neurológia, Nyíregyháza)
  • Dr. Diószeghy Péter (SZSZBMK Jósa András Oktatókórház, Neurológia, Nyíregyháza)
  • Dr. Kancsev Alexander ((SZSZBMK Jósa András Oktatókórház, Pszichiátria, Nyíregyháza)
  • Dr. Sztányi István (SZSZBMK Jósa András Oktatókórház, Traumatológia, Nyíregyháza)
  • Dr. Szim János (SZSZBMK Jósa András Oktatókórház, Traumatológia, Nyíregyháza)
  • Dr. Szabó Gábor (SZSZBMK Jósa András Oktatókórház, Traumatológia, Nyíregyháza)
  • Dr. Béres Csaba (SZSZBMK Jósa András Oktatókórház, Sebészet, Nyíregyháza)
  • Dr. Bacskai Adrián (SZSZBMK Jósa András Oktatókórház, Sebészet, Nyíregyháza)
  • Dr. Ivancsó Béla (SZSZBMK Jósa András Oktatókórház, Szülészet-Nőgyógyászat, Nyíregyháza)
  • Dr. Medve László (SZSZBMK Jósa András Oktatókórház, Szülészet-Nőgyógyászat, Nyíregyháza)
  • Dr. Morvai Szabolcs (Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet, Felnőtt Pszichiátria Osztály, Debrecen)
  • Ujvárosy András mentőtiszt
  • Juhász Norbert mentőtiszt

Demonstrátoraink: Minden évben legjobb tanulmányi eredményt elért hallgatóinak pályázhatnak a kiírt demonstrátori helyekre. A pályázatot nyert hallgatók aktívan részt vesznek az oktatásban és segítik a tanszék munkáját.