Magunkról

Cím: 4400 Nyíregyháza,
Sóstói út 2-4.

Telefon: +36 42 404-411 /78135; /78109

A gerontológia és a geriátria hosszú múltra tekint vissza Magyarországon. A XX. század közepén, 1954-ben megalakult a Magyar Tudományos Akadémián a Gerontológiai Bizottság, melyet 1958-ban a Biológiai Társaság Gerontológiai Szekciója követett. Ezen előzmények után az évezred elején megalakult a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán a ma is működő Gerontológia Tanszék, melynek tanszékvezetője Dr. habil Móré Marianna.
A tanszék az oktatáson túl számos tevékenységgel bír, melyek közül egy a Magyar Gerontológia folyóirat működtetése, amely 2009 óta ad lehetőséget a gerontológia tárgykörében való publikálásra magyar és angol nyelven. A folyóirat munkásságához is kapcsolódva, 2007-től a Gerontológiai Napok mind tudományos immáron nemzetközi konferenciával, mind szakirányú továbbképzéssel ad alkalmat minden ősszel a szakterülettel kapcsolatos új kutatási eredmények megismerésére.
A tanszék életében kiemelkedő szerepet tölt be a Szépkorúak Akadémiájának szervezése is, amely két helyszínen valósít meg programokat minden szemeszterben, Nyíregyházán, illetve Szolnokon.

A Tanszék munkatársai

Tanszékvezető
Dr. habil Móré Marianna PhD, dékán, tudományos tanácsadó

Tanszékvezető helyettes