FEVA Kongresszus

Május 16-17 között rendezte meg karunk a XIII. Főiskolát és Egyetemet Végzett Ápolók Országos Kongresszusát, amelyen az ápolást érintő legfontosabb kérdéseket vitatták meg a résztvevők, így szó volt a kiterjesztett hatáskörű ápolás mesterképzésről, az ápolói életpályamodellről, az ápolói licencről és a nemzeti ápolásügyi stratégia kérdéseiről is.
A plenáris ülésen a konferencia résztvevőit a szervezők és vendéglátók részéről Dr. Kovács Ferenc Nyíregyháza Megyei Jogú Város polgármestere és Dr. habil Móré Marianna, karunk dékánja köszöntötte.
A kétnapos rendezvényen karunk oktatói közül Ujváriné Dr. Siket Adrienn, Dr. Sárváry Attila, Dr. Takács Péter, Dr. Kósa Zsigmond, Dr. Papp Katalin, Radó Sándorné, Nagyné Hermányos Zsuzsanna, Törő Viktória, Barth Anita szerepeltek önálló, vagy közös előadással. Oktatóink közül többen láttak el üléselnöki feladatokat is. A kiterjesztett hatáskörű ápolás mesterképzés eddigi tapasztalatairól pénteken kerekasztal-megbeszélésre is sor került.