Diáktudomány 7. – Közösen a tudományért

A Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán immár hagyomány, hogy megjelentetjük a hallgatók tudományos kutatásait Diáktudomány kötetünkben. Az idei „Diáktudomány 7. – Közösen a tudományért” – kötet bemutatójára  2022. május 30-án hétfőn 14 órai kezdettel került sor. A kilenc tanulmányt tartalmazó kötet a 2021/2022-es tanév helyi Tudományos Diák Konferenciáján helyezést, kimagasló eredményt elért pályamunkákból született. Nyíregyházi és határon átnyúló együttműködéseinknek köszönhetően egészségügyi középiskolás diákok és határon túli hallgatók is publikáltak kötetünkben. Tudományterületileg is színes kép jellemzi a kötetet, mind az egészségtudomány, mind a társadalomtudomány, mind pedig a két említett terület összefonódásából született interdiszciplináris jegyeket magukban hordozó tanulmányok kerültek bemutatásra.
Ebben a tanévben az NTP-HHTDK-21-0049 kódszámú, Közösen a tudományért című, TDK tevékenységet támogató pályázat adta a finanszírozási hátterét a tanulmánykötet megjelenésének.
A kiadvány megtekinthető a kari honlap TDK felületén is.

Kiadvány: Diáktudomány 7. - Közösen a tudományért

KÉPGALÉRIA